Vagisan

Vagisan je lék určený k léčbě vaginální suchosti a nepohodlí u žen.

Tento lék je k dispozici ve formě hydrokrému nebo vaginálních čípků. Vagisan obsahuje látky, které pomáhají obnovit přirozenou vlhkost a pH vagíny, čímž zlepšují pohodlí a kvalitu života žen trpících tímto problémem. Pokud trpíte vaginální suchostí, může Vagisan být pro vás účinným řešením.

Vaginální suchost

Vaginální suchost, známá také jako dyspareunie, je stav, který postihuje mnoho žen po celém světě. Ženy na toto téma nerady mluví, a to i přes to, že se s ní setkává téměř každá druhá nad 45 let. Suchost poševní sliznice ale nepostihuje pouze ženy v době menopauzy a po ní. Tento problém se vykytuje i u žen mladších.

Jaké jsou příčiny suchosti poševní sliznice?

Suchost poševní sliznice má mnoho možných příčin.

  • menopauza

V období menopauzy je vysychání sliznice a pokožky v intimních partiích – „vnitřních" (pochva) a „vnějších" (zevní pohlavní orgány, vulva) – způsobeno poklesem produkce ženských pohlavních hormonů (včetně estrogenů). V pochvě se vytváří méně vaginální tekutiny, sliznice je stále tenčí a zranitelnější. Jedná se o zcela normální vývoj, který však může způsobit velké nepříjemnosti.

  • Mladší ženy

Potíže s vaginální suchostí však znají i mladší ženy, např. po operacích dělohy či vaječníků, během těhotenství a kojení nebo při užívání hormonální antikoncepce. Dále může být suchost poševní sliznice vedlejším účinkem chemoterapie, ozařování a léků, které se používají při léčbě rakoviny prsu. Suchost poševní sliznice se může vyskytnout i při stresu nebo jako vedlejší účinek některých léků, např. k léčbě cukrovky, deprese nebo endometriózy.

Zapojte se do našeho věrnostního programu