Čistící čaje

Očista těla? Moderní pojem, který dnes nalezneme v každé debatě o zdravém životním stylu. 

 

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Detoxikace neboli očista těla je přirozený proces, který v našem těle neustále probíhá. Během detoxikace se náš organismus zbavuje škodlivých látek - toxinů, které se v těle, především ve střevech, usazují a mohou vést např. k zadržování vody, překyselování organimu a hromadění parazitů ve střevech. 

Cítíte se unavení, máte trávicí nebo kožní potíže, trápí vás časté změny nálad, bolesti hlavy? Pak by detoxikační kúra mohla být to pravé pro vás. Jarní detox je skvělým startem celého nadcházejícího roku. Je to čas, kdy se příroda probouzí k životu, tak proč toho nevyužít k regeneraci a omlazení našeho těla. 

3 principy detoxikace

Poznatky o očistě těla vycházejí z ajurvédy, pracovali s nimi starověký lékař Hippokratés i alchymista, astrolog a lékař Paracelsus (zakladatel novodobého lékařství). Na tisíciletých zkušenostech učenců i léčitelů byly definovány tři principy detoxikace.

  • První zahrnuje odstranění toxinů z těla a zabránění jejich dalšímu přijímání.
  • Druhý doporučuje využití bylinných terapií, a to jak vnitřně, tak zevně.
  • A třetí princip popisuje potřebu podpořit úsilí těla v přirozeném zbavování se škodlivin. Mantra zdravého životního stylu tedy zní: Respektujme přírodní pochody a procesy, podporujme je a pracujme s nimi.

Zapojte se do našeho věrnostního programu