Bezkontaktní teploměry

Bezkontaktní teploměr je zařízení, které slouží k měření teploty bez nutnosti fyzického kontaktu s měřeným objektem nebo povrchem. Tyto teploměry jsou často nazývány také jako "infrateploměry" nebo "bezkontaktní teploměry na infračervenou záření" a pracují na principu detekce infračerveného záření, které vysílá povrch měřeného objektu.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Jak funguje bezkontaktní teploměr:

  • Infračervené snímání: Bezkontaktní teploměry mají senzor schopný zachytit infračervené záření emitované povrchem měřeného objektu. Většina objektů emituje infračervené záření v závislosti na jejich teplotě.
  • Detekce teploty: Když teploměr zamíříte na povrch, senzor zachytí infračervené záření a převede ho na elektrický signál.
  • Výpočet teploty: Teploměr potom zpracuje elektrický signál a vypočítá teplotu povrchu měřeného objektu na základě intenzity infračerveného záření.
  • Výsledky zobrazení: Naměřená teplota je poté zobrazena na displeji teploměru.

Bezkontaktní teploměry jsou oblíbené pro svou rychlost, pohodlnost a hygieničnost, zejména v situacích, kdy je nutné měřit teploty u většího počtu lidí nebo v místech, kde by fyzický kontakt mohl představovat riziko šíření infekcí. Jsou široce využívány v lékařských zařízeních, na letištích, ve veřejné dopravě a v průmyslových aplikacích. Velkou výhodu poskytují rodičům malých dětí, kdy lze teplotu měřit bez nutnosti budit dítě. 

Zapojte se do našeho věrnostního programu