Hřejivé náplasti

Hřejivé náplasti jsou medicínské prostředky, které se používají k lokálnímu oteplování části těla. Tyto náplasti obvykle obsahují chemické složky, které reagují s kyslíkem ve vzduchu a v důsledku této reakce uvolňují teplo. Teplo pomáhá uvolňovat svalové napětí, zlepšuje prokrvení v dané oblasti a může také přinést úlevu od bolesti.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Hřejivé náplasti jsou často používány pro zmírnění svalových nebo kloubních bolestí, zejména u lidí trpících například bolestmi zad, krku, ramen nebo kolen. Mohou také pomoci zmírnit nepohodlí způsobené například menstruačními křečemi.

 

Tyto náplasti jsou snadno dostupné v lékárnách a mohou být buď jednorázové nebo opakovaně použitelné. Při použití je důležité dodržovat návod výrobce a nepřekračovat doporučenou dobu aplikace. Pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte léky, měli byste se nejprve poradit s lékařem, zda jsou hřejivé náplasti pro vás vhodné. Stejně tak je důležité být obezřetný a neaplikovat hřejivé náplasti na otevřené rány nebo poškozenou pokožku.

Kapsaicinová náplast

Použití

U bolestivých příznaků svalového a kloubového revmatismu, ischiasu, ústřelu (lumbago), zánětů ramenního pletence (periarthritis humeroscapularis), bolestí v důsledku svalového přetížení a bolestí při poúrazových stavech.

 

Příprava a podání

Náplast se aplikuje na vodou a mýdlem omytou a dokonale vysušenou kůži.  Po sejmutí ochranného krytu se přiloží na postižené místo a přitlačí, až dokonale přilne.  Nejpozději po 8 hodinách se z kůže odstraní.  Kůže se omyje mýdlem.  Aplikovat na postižené místo dle potřeby, ne více než 3 náplasti denně po dobu maximálně 7 dnů.  Další aplikace náplasti na stejném místě se provádí zpravidla po týdenní až 14 denní přestávce.  Ošetřené místo se nepřekrývá dalším obvazem a nezahřívá se.

Zapojte se do našeho věrnostního programu