Voltaren

Účinná pomoc při bolesti a zánětu

Voltaren je zavedenou značkou léků určených k úlevě od bolesti při svalových bolestí, artritidy a poranění. Hlavní účinnou látkou ve výrobcích Voltaren je diklofenak, který patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Tato látky pomáhají snižovat bolest, zánět a horečku tím, že blokují produkci látek zvaných prostaglandiny, které jsou spojeny s bolestí a zánětem.

Voltaren je dostupný ve formě gelů, krémů, mastí, a také v tabletách nebo prášcích určených k perorálnímu podání. Gelové a krémové formy Voltarenu jsou často aplikovány přímo na postiženou oblast k lokálnímu úlevu od bolesti a zánětu (výhodné balení Voltaren Gel Forte 180g). Díky svému rychlému a cílenému účinku je Voltaren oblíbeným lékem mezi lidmi trpícími bolestí svalů, kloubů nebo zad.

Produkty Voltaren

  • Voltaren gely: Gelová forma Voltarenu pro lokální aplikaci, ideální pro cílenou úlevu od bolesti a zánětu na kůži.
  • Voltaren náplasti: Poskytuje krátkodobou úlevu od bolesti a zánětu. Náplast se aplikuje na postiženou oblast a léčivo z ní proniká přes kůži přímo ke zdroji bolesti.
  • Voltaren tablety: Pro perorální podání, nabízí úlevu od bolesti a zánětu po celém těle.

Voltaren gely

Gely Voltaren jsou určeny k lokálnímu použití, což znamená, že se nanášejí na kůži postižené části těla. Diklofenak nanesený na povrchu kůže následně proniká do tkání pod kůží a působí na zanícené tkáně (např. uvnitř kloubu), aby se zmírnila bolest, snížil otok a podpořil se proces hojení.

Existují tři různé formy přípravku Voltaren, které lze nanášet na kůži, a každá nabízí celou řadu specifických výhod.

  • Voltaren Emulgel 10 mg/g gel obsahuje 1,16 % diklofenaku ve formě gelu. Je vhodný k nanášení 3–4krát denně pro krátkodobou úlevu od bolesti po dobu 1 až 2 týdnů. Je klinicky prokázáno, že snižuje akutní bolest do jedné hodiny od aplikace.
  • Voltaren Forte 20 mg/g gel obsahuje dvakrát vyšší koncentraci diklofenaku, tedy 2,32 %. Ke zmírnění bolesti a zánětu, abyste se mohli po úrazu začít znovu normálně hýbat, jej stačí aplikovat pouze dvakrát denně (po dobu 1 až 2 týdnů).

Kdy používat Voltaren

Voltaren je vhodný pro symptomatickou léčbu, tj. ke zmírnění bolesti a zánětu spojených s různými stavby. Patří sem například:

  • Svalové bolesti a napětí
  • Artritida a kloubní potíže
  • Poranění a natržení svalů
  • Záněty šlach a kloubů

Zapojte se do našeho věrnostního programu