Lékárnička na dovolenou

Pokud vyrážíte na dovolenou, je jedno jestli k moři nebo na chalupu, je vhodné se připravit na nenadálé situace a mít po ruce základní prostředky pro řešení běžných zdravotních obtíží. Připravili jsme podrobný seznam léků, které by neměli chybět na žádné dovolené.

Aktualizováno 26. 6. 2023

DEZINFEKCE NA RÁNY

Občas se na může na dovolene přihodit menší zranění, odřenina, poranění a v těchto případech je vhodné mít po ruce dezinfekci. Ránu je vhodné pořádně omít a násldně použít dezinfekci, nabízíme zde i dezinfekci která „neštípe“ a tak Vám před ní děti nebudou utíkat.

REPELENTY A ODSTRANĚNÍ KLÍŠŤAT

Nejlépe je předejít napadení klíštětem stejně jako je vhodné i pohodlné branit se dotěrným komárům. Proto zde nabizíme repelenty. Pokud už dojde k napadení klíštětem nabízíme zde přípravky k jejich odstranění.

OČNÍ PŘÍPRAVKY

Velmi nepříjemne bývaji poranění oka, stačí o podražděni o d sluníčka či zarudnutí, proto je vhodné mít poruce přípravky do očí.

PŘÍPRAVKY NA ALERGII A SVĚDĚNÍ

V létě se poměrně běžně a často setkáváme s vosami, včelami či jiným bodavým hmyzem a alergické nebo svědive reakce jsou často průvodním jevem neblahého setkáni s nimi. Ale alergenů je dnes nepřeberné množství a tak je dobré být na možnost alergické reakce připraven.

 

PŘÍPRAVKY NA TRÁVÍCÍ POTÍŽE

Okolností, které mohou zapříčinit trávící obtíže je mnoho, pokud dojde ke změně jídelníčku, zejména pak pokud se stravujeme v exotických krajinach, náš trávící trakt přichazí do kontaktu s bakteriemi na které není standartně zvyklý a problém je na světě.

Uprava zažívacích problemů může probíhat několika způsoby: Velmi vhodné je podávání probiotik:

Další alternativou je užití střevní dezinfekce nebo přípravků, které na sebe váží toxiny v trávícím traktu.

Podobně mohou nastat trávíci potíže při dietních chybách, ať už překyselený žaludek, či požitím nevhodné, přiliš tučného nebo těžko stravitelneho jí­dla.

PŘÍPRAVKY NA CESTOVNÍ NEVOLNOST

Cestování ať už autem, autobusem, letadlem nebo lodí u mnoha lidí vyvolává nevolnost, takzvanou kinetózu. Je vhodné s tímto počítat a přibalit na cestu:

LÉKY NA BOLEST, HOREČKU

Přípravky na bolest se mohou hodit v mnoha případech, ať už je to úpal spojený s horečkou, poranění nebo obyčejná bolest hlavy.

OBVAZY, NÁPLASTI, KRYTÍ

Pro případ poranění, škrábnutí, pořezání nebo popálení je vhodné mit po ruce základní zdravotní material.

Tak a a to by bylo asi vše. Samozřejmě léky nejsou jedinou věcí, kterou musíte na dovolenou zabalit. Pěkný seznam věcí na dovolenou k moři si můžete stáhnout např. na blogu ditezeskatulky.cz.

Jsme tým lékárníků, kteří den co den pomáhájí lidem všech věkových kategorií s jejich zdravotními potížemi. Nejčasjší problémy a jejich řešení jsme pro vás sepsali do článku

Zapojte se do našeho věrnostního programu