Nervová soustava

Děti se vrací do školy, ubývá světla, mění se počasí. Tyto změny ovlivňují hladinu hormonů, což má za následek různé nemoci.

Onemocenění nervové soustavy

Onemocnění nervové soustavy se projevují poklesem energie a vitality, únavou a někdy i zvýšenou frekvencí depresivních nálad. Vlivem počasí vám trnou nohy a bolí svaly či klouby. Tyto nemoci jsou spíše nervového, než zánětlivého původu.

Přípravky na zklidnění nervové soustavy

Těmto bolestem lze poměrně účinně bránit preparáty, jako je Revitanerv, Milgamma nebo Neuritogen. Přípravky obsahují vysoké dávky vitamínů B (nejčastěji niacin, thiamin a riboflavin), které mají ve v daném dávkování analgetické účinky a přispívají k psychické rovnováze.

Přípravky podporují regeneraci nervů, čehož se užívá při pooperačních stavech. Efekt ochrany a regenerace nervů podporují i další obsažené látky - kyselina pantothenová, alfa-lipoová nebo některé bylinné extrakty, například z černého pepře či vinné révy.

Pro snížení únavy doporučujeme extrakty ginkga, jako jsou například Tebokan, Tanakan nebo Ginkoprim. Jejich účinek spočívá ve zvýšení prokrvení a tím pak k lepšímu zásobení nervových buněk kyslíkem a živinami. Úspěšně se tohoto efektu využívá při zvýšení kognitivní (poznávací) funkce. Nejčastěji u studentů před zkouškami, u starších pacientů nebo při syndromu studených rukou a nohou.

Správnou činnost nervové soustavy podpoříte zvýšenou tvorbou některých specifických bílkovin. Skvělými přípravky jsou například MemoNEURAX s obsahem homotaurinu a jódu, který zvyšuje celkovou adaptabilitu a kognitivní funkce, nebo GamaNEURAX, který díky urapidil-5´-monofosfátu a folátu podporuje zdravé dělení buněk a správné fungování nervového systému.

Jsme tým lékárníků, kteří den co den pomáhájí lidem všech věkových kategorií s jejich zdravotními potížemi. Nejčasjší problémy a jejich řešení jsme pro vás sepsali do článku

Zapojte se do našeho věrnostního programu